Tesla, sanılanın aksine sadece araba üretmiyor.

Teknolojik aletlerden, giyim ürünlerine ve hatta silah sektörüne kadar Tesla ‘nın bir çok alanda girişimi bulunuyor. Aslında bu girişimlerin temel amacı otomobil şirketine ek bir gelir sağlamaktan ibaret.

Tesla

Geçtiğimiz günlerde kablosuz powerbankini tanıtan Tesla, bu yazın başında ve sadece bir günde tükenen her biri 1,500 dolarlık fiyat etiketine sahip 200 adet karbon fiberden yapılan ve otomobillerindeki gibi bir boyaya sahip sörf tahtası bile üretmişti. Tıpkı bu sörf tahtaları gibi Salı günü piyasaya sürülen powerbanklerde sadece bir günde tükendi.

İşte karşınızda Tesla’nın fanları için yapılan ve hepsi birbirinden güzel girişimler:

1- Kablosuz powerbankler

Tesla

500 TL’lik fiyata sahip bu powerbank bu fiyat bandındaki diğer powerbanklere göre oldukça daha az özellikliğe sahip. Fakat yapımcısı Tesla olunca her türlü satılıyor.

2- Ehliyet almadan çocuklarınız birer Tesla Model S sürebilir.

Tesla

 

3- Saatler içerisinde tükenen sörf tahtası

Tesla

Sınırlı sayıda üretilen sörf tahtaları  1,500 dolardan çok hızlı bir şekilde satıldı ve bazıları yakın zamana kadar Ebay’de iki katından daha fazla fiyatlara alıcı buluyordu.

4- Tesla Model S’nin iki 1:18 ölçekli modeli de var.

Tesla

5- Ayrıca kendi logosunu taşıyan bazı özel kupalar ve termoslar sunuyor

Tesla

6- Ve elbette, bol miktarda markalı kıyafete sahipler

Tesla

Çeşitli şapkalardan…

Tesla

Berelere kadar

Tesla

Tesla’nın tüm giyim ürünlerinin bir listesini görmek için buraya tıklayın.

7- Ve tabi ki fanlarına alev makinesi satmayan bir şirketten bahsediyoruz 🙂

Tesla

Ama bu bir gün gerçekleşmeyeceği anlamına gelmez. Sonuçta, Elon Musk’un diğer şirketi bir şirketi olan Boeing şirketi , bu yılın başlarında markalı alev makineleri satmaya başlamıştı.

Kaynak : https://www.businessinsider.com/tesla-lifestyle-products-2018-8#one-branded-product-tesla-hasnt-offered-is-a-flame-thrower-11

Sosyal Medyada Paylaş!