Yıllar boyunca, Samsung Galaxy X adında katlanabilir bir akıllı telefonun söylentilerini duyduk.

Telefon hala ortaya çıkmadı ancak Samsung’un mobil iş Başkanı DJ Koh, 10 Ağustos’ta, Galaxy Note 9 telefonunu duyurduğu şirketin Unpacked etkinliğinin ardından bir basın toplantısında bu telefonun “çok uzak olmadığını” söyledi. Bu zamanın 2018 veya 2019 anlamına gelip gelmediğini DJ Koh’un “uzak değil” ifadesinden anlamak çok zor. Wall Street Journal’a göre, 2019 Temmuz ayında Samsung Galaxy X görücüye çıkabilir.

Örnek Samsung Galaxy X

Apple da dahil olmak üzere birçok telefon üreticisinin de benzer katlanabilir akıllı telefonlar yaptığı söyleniyor. Ancak Samsung bu çalışmayı devam ettirirse, bükülebilir ekranları mümkün kılan OLED ekranın yapımcısı olmanın avantajına sahip olduğu için telefonu Apple’dan daha önce yapabilir.

İşte söylentilere göre, “Kazanan” olarak adlandırılan Samsung Galaxy X akıllı telefon hakkında bildiklerimiz:

1- Adında olduğu gibi, Galaxy X’in açıldığı zaman çapraz olarak 7 inç olacağı söyleniyor. Bu, küçük bir tabletle aynı boyutta, daha küçük bir yer kaplıyor ve geleneksel bir akıllı telefondan daha fazla ekran alanı sunuyor.

Ekran, “cüzdan gibi” ikiye katlandığında, ön tarafta daha küçük bir ekran ve arkadaki kameralar olduğu söylentiler arasında.

2- Katlanabilir tasarım onu ​​biraz daha kırılgan yapabilir.

Dış katmanın malzemesine bağlı olarak, kendi üzerine katlanan bir akıllı telefon kendini ekran koruyucusu olarak kullanılabilir, ancak bu sene başlarında DJ Koh’in belirttiği gibi katlama, dayanıklılık açısından yeni sorunlar yaratabilir.

3- Galaxy X, en modern akıllı telefonlardan daha ağır olabilir.

Çoğu akıllı telefon üreticisi, cihazları daha ince hale getirmek için yıllar harcadı. Katlanabilir bir akıllı telefon, ince bir telefona katman eklemek veya birbirinin üstünde iki ince telefonu koymak gibi olabilir. İlk katlanabilir akıllı telefon olarak pazarlanan ZTE Axon M, mekanik bir menteşe ile takılan iki ekrandan oluşuyor ancak Samsung’un Galaxy S9 modelinden neredeyse 1,5 kat daha kalın.

4- Uzmanlar iki ekrana ihtiyaç duyulacağı için normalden daha fazla bir fiyat ile satılacağını tahmin ediyorlar.

Yeni ekran teknolojileri telefonları gün geçtikçe daha pahalı hale getiriyor. Son birkaç yıl içinde Samsung’ un kavisli ekrana sahip akıllı telefonlarında sürekli fiyat artışı gördük. Ekranlar, en yeni iPhone’un başlangıç fiyatını da 640 $ ‘dan 1.000 $’ a çekti.

5- Bunlara ve aşırı ısınma sorununa ek olarak, Galaxy X’in tahmin edemediğimiz bir dizi sorunu olacaktır.

Yeni teknolojiler neredeyse her zaman ürün piyasaya çıkana kadar ortaya çıkmayan sorunlara sahiptir, bu noktada milyonlarca tüketici bunu kullanır ve testte gözden kaçan şeyler hakkındaki görüşlerini dile getirir.

6- Samsung’un edge paneli katlanabilir Samsung Galaxy X ile eski haline gelebilir.

Samsung Galaxy X’te edge paneli muhtemelen kaybedecek, böylece kendi kendine düzgün bir şekilde kapanabilecektir.

7- Yıl içinde daha geniş bir sürümle başlamak için çok sınırlı kullanılabilirlik sağlanacaktır.

Sınırlı kullanılabilirlik, geçmişte Samsung için çalışan bir taktiktir: 2013’te Samsung, kavisli bir ekrana sahip bir akıllı telefondaki ilk girişimi olan Galaxy Round’u piyasaya sürdü – Asya pazarlarını seçmek için hatalarından öğrenebilir ve daha büyük bir nüfusa sahip olabilir.

Sosyal Medyada Paylaş!