Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede Türkiye’ye 15 milyar dolar yatırım kararı alındı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 3 buçuk saat sürdü. Görüşmeye Hazine ve  Maliye Bakanı Berat Albayrak ve ve Katar Maliye Bakanı Ali Şerif el-Emadi de katıldı. Görüşmenin ana maddeleri Türkiye’ye uygulanan ekonomik baskı, piyasalardaki artış ve ülkeyi ekonomik olarak rahatlatmak amacıyla yapılabilecek olan yatırımlar oldu. Hükümet kaynakları Katar’ın 15 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu.

Türkiye Katar dolar

Katar Emiri Şeyh Temim’in çalışma ziyareti çerçevesinde gerçekleşen görüşmede, ikili ilişkiler ve bölgesel konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Şeyh Temim, görüşmede, Katar olarak Türkiye’ye 15 milyar dolar yatırım paketini hızlıca hayata geçireceklerini ifade etti. Görüşmede iki lider, Türkiye-Katar arasındaki ilişkileri her alanda daha da geliştirme hususundaki kararlılıklarını teyit etti. Hükümet kaynakları Katar’ın 15 milyar dolarlık yatırım kararı ile ilgili olarak, finansal piyasalara ve bankalara hızlı kaynak girişi sağlanacağı değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-katar-emiri-geldi-kulliyede-onemli-gorusme-basladi-40929238?utm_source=Facebook&utm_medium=post&utm_campaign=son-dakika-katar-emiri-geldi-kulliyede-onemli-gorusme-basladi-40929238&utm_term=post

 

Sosyal Medyada Paylaş!