IFA 2018 (Internationale Funkausstellung Berlin) tüm hızıyla Almanya’da devam ediyor.

Avrupa’nın en büyük teknoloji fuarı IFA 2018 hala devam ediyor, yani dünyanın dört bir yanındaki teknoloji üreticileri yılın en havalı ürünlerini tanıtmaya devam ediyorlar.

Bu yıl, Lenovo’dan Sennheiser’e Bang & Olufsen’e kadar uzanan teknoloji şirketleri, çift ekranlı dizüstü bilgisayarlar, kablosuz kulaklıklar ve hatta serbest duran bir tekerleğe benzeyen bir hoparlör gibi harika yeni ürünler sunuyor.

Şimdiye kadar IFA 2018 de tanıtılan en havalı araçlardan yedisine bir göz atalım:

1. TCL, Key2 LE adlı yeni ve daha ucuz bir BlackBerry akıllı telefonunu piyasaya sürdü.

IFA 2018 BlackBerry TCL

TCL (BlackBerry telefonlarını üreten Çin elektronik şirketi) Perşembe günü, bu yaz başında duyurduğu yüksek kaliteli BlackBerry Key2’nin daha ucuz bir versiyonu olan BlackBerry Key2 LE’yi duyurdu.

Yeni cihaz birkaç önemli farkla BlackBerry Key2 ile neredeyse aynı: hafif bir çerçeve, daha az pil ömrü ve biraz daha az güçlü bir kamera.

2. Sony’nin yeni su geçirmez hoparlörü bir flaş ışığına ve Google Asistana sahip.

IFA 2018 Sony SRS-XB501G

Sony, suya dayanıklı ve toz geçirmez yeni hoparlörünü tanıttı. Çok renkli ışıklar, ekstra bas ve yanıp sönen bir flaş var ve Sony 16 saate kadar pil ömrü alabileceğini söylüyor. Artı, dahili Google Asistana sahip. Tamamen, mükemmel parti hoparlörü olabilir.

3. Bang & Olufsen, Beosound Edge’i 3.770 dolarlık bir hoparlörle piyasaya sürdü.

IFA 2018 Bang & Olufsen Beosound Edge

IFA 2018 de tanıtılan diğer bir ürün ise Beosound Edge adı verilen hoparlör. Kendisi dev bir tekerleğe benziyor. Bir odada dik olarak durabilir veya bir duvara asılabilir. Ayrıca birkaç küçük numaraya sahiptir: ona yakın olduğunuzda hisseder ve ileri veya geri yuvarlayarak ses seviyesini ayarlar.

Beosound Edge, AirPlay 2, Chromecast 2 ve Bluetooth ile birlikte gelir ve Alexa ve Google Asistan gibi sesli asistanlarla çalışır.

4.Sennheiser bir çift yüksek kaliteli kablosuz kulakiçi kulaklığını tanıttı.

IFA 2018 Sennheiser

Sennheiser’ın kablosuz kulaklıkları, harika ses veren kullanışlı kablosuz kulaklıklara benziyor. Surrounding teknolojisi ile donatılan kulaklıklar harika bir ses deneyimi sunmanın yanı sıra Siri ve Google Asistanı gibi sesli yardımcıları kullanmanıza izin verir. Ayrıca bu kulaklıklara tere karşıda dayanıklıdır.

5. Skagen, Falster 2 adlı yeni ve geliştirilmiş akıllı saatini tanıttı.

IFA 2018 Skagen Falster 2

Falster 2, önceki modele oldukça benziyor, ancak birkaç önemli fark var: en önemlisi GPS izleme, kalp atış hızı izleyicisi ve suya olan dayanıklılığı.

6. Polaroid OneStep+ Bluetooth özellikli  analog kamera.

IFA 2018 Polaroid OneStep+Polaroid OneStep+ analog bir kamera gibi görünüyor ve hissettiriyor, ancak akıllı telefonunuza bağlanabilme özelliği var.

Bu makine ile anında bir fotoğraf çekebilirsiniz ve aynı zamanda cebinizdeki akıllı telefon uygulamasından resimlerinizi düzenlemek ve paylaşmak için yaratıcı araçlar kullanabilirsiniz. Yeni kamera ayrıca bir portre lensi, flaş ve şarj edilebilir pil ile birlikte gelir.

7. Lenovo Yoga Book C930’un hem bir LCD dizüstü ekrana hem de bir E-Mürekkep ekrana sahip.

IFA 2018 Lenovo Yoga Book C930

Lenovo Yoga Book C930 alışılmadık bir dizüstü bilgisayardır. Bir tarafta e-Mürekkep ekranı ve diğer tarafta bir LCD dizüstü bilgisayar ekranı vardır. Diğer Yoga Book’larda olduğu gibi, bir dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilir, e-mürekkep ekranına klavye modunda yazı yazılabilir ayıca cihaz katlanarak tablet modunda kullanılabilir.

Kaynak : https://www.businessinsider.com/ifa-2018-coolest-gadgets-announcements-2018-8#7-lenovos-yoga-book-c930-has-both-an-lcd-laptop-screen-and-an-e-ink-display-7

Sosyal Medyada Paylaş!